LEGO конструювання це частина світової спільноти, яка дарує щастя й усмішки

Базовий компонент дошкільної освіти спрямовує педагогів на створення у закладі дошкільної освіти розвивального освітнього середовища, що сприятиме повноцінному розвитку дітей, забезпечить успіх діяльності дорослого в розвитку кожної дитини та підвищення якості дошкільної освіти в цілому.

Розвивальний простір закладу дошкільної освіти потрібно розглядати як інтегровану категорію, що поєднує в собі природне довкілля, світ культури, соціум, сенсорно-пізнавальний простір, ігрове і мовленнєве середовище та середовище особистості дитини. Надзвичайно потужною складовою розвивального середовища може стати яскравий, цікавий, улюблений LEGO конструктор.

З чого розпочати роботу за LEGO-технологією? 7 лайфхаків 


1. Мотивація = успіх!
Якщо педагог вмотивований, він випромінює радість, натхнення, наполегливість, впевненість і виступає фасилітатором для усіх учасників пізнавальної діяльності. Також важливою складовою для досягнення є: мета та задоволення від роботи і разом це приведе до якісного результату.
Порада.
Глобальна ціль LEGO: бути частиною світової спільноти, яка дарує щастя й усмішки. Це наша мотивація № 1.
Я вірю, що та система, яка дозволяє гратися разом з LEGO цеглинками, дає змогу кожному робити те, що він хоче. У кожної людини ресурс креативності невичерпний. Гра з конструкторами допомагає рівномірно розвивати праву і ліву півкулі мозку: тут присутня як креативність, так і необхідність знати певні правила та бути організованим. Для мене особисто магія LEGO полягає в тому, що ми розвиваємо критичне мислення дітей для майбутнього.
Все, що ми робимо, ми робимо щиро і з радістю.
2. З чого розпочати роботу за LEGO-технологією?
Порада.
Організовуючи заняття, ігрову діяльність з використанням LEGO, передусім, доречно пам’ятати, що ця діяльність має бути дитині у радість.
Як переконати дітей, що займатися з LEGO цікаво і пізнавально?
З чого варто розпочати:
Навчайте їх знаходити однакові деталі за різними критеріями. Наприклад, вправляти у називанні та упізнаванні кольорів (червоний, жовтий, зелений, синій, білий), їх порівнянні за величиною (високий-низький), систематизуванні у порядку зменшення або збільшення, групуванні за визначеною ознакою, створенні візерунків на основі чергування певних кольорів.
Закріплюйте знання геометричних форм. Діти мають навчитися розрізняти їх і вміти їх називати.
Продовжуйте розвивати моторику, створюючи складніші конструкції.
Будуйте із заплющеними очима. Спочатку можете підказувати, говорити, з якого боку знаходиться потрібний предмет конструювання. Потім дайте дитині зробити це самостійно.
Навчіть знаходити предмети на дотик.
3. Знайомство з LEGO-цеглинками
Кожна цеглинка має “ім’я”, як кожний предмет має назву. Перш ніж розпочати освітню роботу, нам доцільно познайомитись.Такий підготовчий етап навчить дітей швидко знаходити необхідну деталь за вказівкою дорослого.
Ознайомлювати з виглядом та назвою основних деталей (цеглинка, пластина, LEGO чоловічки), їх специфічною формою (із заокругленими вершинами, із кутами), розміром (великий, маленький), кольором (жовтий, червоний, синій, зелений).
Порада.
Спочатку необхідно дати дітям змогу ознайомитись із деталями конструктора. Акцентувати увагу на кількості штирів, умінні називати цеглинку за кількістю штирів на ній.
Зразок. Різноманітність назв цеглинок дуже велика, демонструю Вам ті, які я найчастіше використовую.
4. LEGO-бокси. Кілька порад про те, як зберігати LEGO
LEGO-Бокси — спеціальні контейнери, в які можна складати фігурки і деталі LEGO. Тепер не доведеться шукати місце для зберігання деталей! Також на усі LEGO-бокси бажано зробити маркуваня для кожної дитини. Особистий бокс – це не лише зручно і гігієнічно. Це також формує у дітей відповідальність і охайність.
Порада.
Візьміть звичайний контейнер та оформіть його у стилі LEGO.
Такі контейнери можна придбати у магазині.
5. Як наповнювати LEGO-бокс
Порада.
Наповнюйте LEGO-бокси відповідно до відвікової групи дітей, за вправами і завданнями. Тобто, кожний педагог створює наповнення згідно мети і завдань запланованої розвивальної діяльності і творчого потенціалу дітей. Ці елементи є базою, на якій кожен зможе побудувати власну індивідуальну стратегію роботи з дітьми, керуючись їхніми інтересами. ! Для дітей молодшого та середнього дошкільного віку використовуйте конструктори LEGO DUPLO, що вдвічі більше за розміром, ніж конструктори LEGO System. Пам’ятаймо про безпеку дітей!!!

6. Що робити, якщо на заклад не виділяють сертифіковане “LEGO Play Box”, а дуже хочеться ввести LEGO-технологію у освітній процес
Порада.
Вихід є завжди! Можна замінити сертифіковані цеглинки “LEGO Play Box” на аналогічні конструктори. Щоправда, різноманітність цеглинок там менша, але я впевнена що Ваші знання та уява приведуть до успіху Ваших вихованців і зроблять ще цікавішими Ваші заняття та ігрову діяльність.

7. Просто пам’ятайте LEGO конструктор — це не лише модна технологія, а й потужний дидактичний матеріал

Немає коментарів:

Дописати коментар

Земля моя, земля найкраща в світі! Я твій маленький, тонкий пагінець. Без тебе я ніде не зможу жити, Для мене ти і ненька, і м...